Náš cieľ

Osturna 32

Jedného dňa sme sa vo farmárskej problematike postavili na štart a rozhliadli sa, ktorým smerom chceme kráčať k cieľu. Naše definovanie bolo od začiatku jednoznačné a malo spoločný cieľ. Pomôcť poctivým slovenským farmárom, pomôcť zvýšiť ich uplatnenie na domácom trhu, spropagovať ich kvalitné produkty, pomôcť im v hľadaní cesty k spotrebiteľom, pomôcť im vyznať sa v spleti legislatívnych nariadení a naučiť spotrebiteľov hľadať kvalitu, čo automaticky zlepší naše zdravie.

Je za tri minúty dvanásť

slovenske more

Západný spôsob života našej civilizácie priniesol okrem výdobytkov vedecko-technickej revolúcie aj vzdialenie človeka človeku. Konkurencia, súperenie a rozpad klasickej rodiny bol markantný, kedyodchádzali otcovia a živitelia rodín, z vidieka za prácou do mesta. Celá domácnosť tak ostávala na pleciach matky. Dnešná spoločnosť na Slovensku sa od tohto modelu až tak veľmi nevzdialila, ak si uvedomíme, že v zahraničí dnes pracuje viac ako 600.000 Slovákov. Čo s tým ? To je otázka.

Potravinová sebestačnosť

LiptovskaTeplicka 12

V období pred rokom 1989 bolo na Slovensku viac ako 2.000 roľníckych družstiev, ktoré boli vo vlastníctve štátu. Priemerná výmera pozemkov, ktorú družstvá obhospodarovali bola viac ako 2.600 hektárov. Potravinovú sebestačnosť Slovenska sme mali na úrovni viac ako 120%, nakoľko sme mnohé produkty vyvážali do zahraničia. V poľnohospodárstve pracovalo viac ako 14% všetkých zamestnancov. Kvalita produkcie bola na veľmi vysokej úrovni, vzhľadom na prísne, vtedajšie československé normy.

Medvedí cesnak

Grafika1

Dnes sme našim partnerom priniesli ukážku z našej ponuky - Medvedí cesnak. Boli milo prekvapení naším darčekom, darčekom od poctivých farmárov. Obchod pre nás znamená predovšetkým budovanie dôvery a dlhodobých vzťahov a férové podmienky v cenotvorbe pre obe strany. Stratávame sa s ľuďmi, s ktorými chceme budovať dobré spoločné vzťahy a mať pritom spätnú väzbu na našu prácu. Vieme, že ak chceme byť úspešní, robíme to najlepšie ako vieme práve preto, lebo v tom vidíme zmysel.

Kto podporuje farmárov ?

LiptovskaTeplicka 25

Okrem mediálnej podpory mnohých časopisov, rádií, televízií a početných kanálov na youtube naše snahy o zviditeľnenie poctivých slovenských farmárov prezentovali také mediálne známe osobnosti ako sú napr.: moderátori Adela Banášová a Martin Nikodým, speváčka Simona Martausová, heračka Eva Pavlíková, spevák Peter Lipa, komik Daniel Dangl alebo  čestný predseda Slovenského zväzu záhradkárov Prof. Ing. Ivan Hričovský DrSc., dr.h.c. 

Prečo to robíme

Problematike okolo slovenských farmárov sa podrobne venujeme už niekoľko rokov. Slovenskí farmári nemajú problém dopestovať kvalitné produkty na náš stôl. Sme presvedčení, že poctiví slovenskí farmári si zaslúžia rovnaký podiel na zisku z predaja ich produktov v duchu fair trade, t.j. poctivého obchodu a preto sme sa rozhodli robiť to, čo robíme.

 

Poctiví farmári

  • Ľubomír Slovák

    Dedo môjho deda kúpil túto zem potom ako sa vrátil na staré kolená z Ameriky. Zacnelo sa mu po rodnej hrude. Vždy ma učil, že jedine, keď človek stojí pevnými nohami na svojej roli, je sám sebe pánom.

  • 1
  • 2
  • 3

Kontakt

  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
  0948 952 333
  0915 952 333
  poctivifarmari.sk

Sociálne siete