Kto podporuje farmárov ?

LiptovskaTeplicka 25

Okrem mediálnej podpory mnohých časopisov, rádií, televízií a početných kanálov na youtube naše snahy o zviditeľnenie poctivých slovenských farmárov prezentovali také mediálne známe osobnosti ako sú napr.: moderátori Adela Banášová a Martin Nikodým, speváčka Simona Martausová, heračka Eva Pavlíková, spevák Peter Lipa, komik Daniel Dangl alebo  čestný predseda Slovenského zväzu záhradkárov Prof. Ing. Ivan Hričovský DrSc., dr.h.c. 

Mnohí z nich vyjadrili predovšetkým ich zdravotný aspekt, v zmysle, čo je lokálne a chutné, to je aj pre človeka zdravé. Niekomu robí radosť mať záhradku pri dome a mať s pôdou živý kontakt, niekto oceňuje čerstvosť produktov, prípadne ich pôvod. Je to pre nich príjemnejšie jesť niečo, ako to, čo nevieme odkiaľ pochádza. V takýchto potravinách je ďaleko viac kvality, ďaleko viac živín. Ľudia, ktorí vykonávajú túto prácu majú o ňu záujem a je v nich odzrkadlený aj tento blízky vzťah.

Vprvom rade sme to predovšetkým my sami, kto rozhodujeme o tom, ktorým smerom pôjde naša podpora. My svojim nákupom v priamom smere podporujeme tých, u koho nakupujeme. Ak sa rozhodneme nakupovať v obchode, ktorý predáva produkty poctivých slovenských farmárov, tí môžu svoje prostriedky opätovne investovať do rozvoja svojich fariem a tak zvyšovať kvalitu svojich produktov, ktoré my konzumujeme. Tým podporujeme nielen miestnych farmárov, ale v konečnom dôsledku aj sami seba.

 

Prečo to robíme

Problematike okolo slovenských farmárov sa podrobne venujeme už niekoľko rokov. Slovenskí farmári nemajú problém dopestovať kvalitné produkty na náš stôl. Sme presvedčení, že poctiví slovenskí farmári si zaslúžia rovnaký podiel na zisku z predaja ich produktov v duchu fair trade, t.j. poctivého obchodu a preto sme sa rozhodli robiť to, čo robíme.

 

Poctiví farmári

  • Ľubomír Slovák

    Dedo môjho deda kúpil túto zem potom ako sa vrátil na staré kolená z Ameriky. Zacnelo sa mu po rodnej hrude. Vždy ma učil, že jedine, keď človek stojí pevnými nohami na svojej roli, je sám sebe pánom.

  • 1
  • 2
  • 3

Kontakt

  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
  0948 952 333
  0915 952 333
  poctivifarmari.sk

Sociálne siete