Je za tri minúty dvanásť

slovenske more

Západný spôsob života našej civilizácie priniesol okrem výdobytkov vedecko-technickej revolúcie aj vzdialenie človeka človeku. Konkurencia, súperenie a rozpad klasickej rodiny bol markantný, kedyodchádzali otcovia a živitelia rodín, z vidieka za prácou do mesta. Celá domácnosť tak ostávala na pleciach matky. Dnešná spoločnosť na Slovensku sa od tohto modelu až tak veľmi nevzdialila, ak si uvedomíme, že v zahraničí dnes pracuje viac ako 600.000 Slovákov. Čo s tým ? To je otázka.

Konkurenčný boj predstavuje zápas, súboj a súperenie medzi ľuďmi. Takéto umelé prostredie vytvára vzďaľovanie ľudí, izolované správanie jednotlivcov, pocit výnimočnosti na jednej strane a pocit menejcennosti na strane druhej.

Človek je tvor spoločenský a aj práve preto si zakladá rodiny. Aby udržal svoj rod. Je načase pochopiť, že sme stvorení pre spoluprácu, ktorá prináša na jednej strane efekt spoznávania, spoločnej existencie, či združovania a na druhej strane prináša väčšiu odolnosť pri prekonávaní prekážok a menej problémov, ktorým čelíme. Dnešný stav spoločnosti od nás vyžaduje zapojenie širšej skupiny obyvateľstva a hľadanie spoločných riešení z tejto situácie. Vieme to urobiť jedine spoločnými silami.

Farmársky stravný lístok vytvára symbiózu spojenia medzi farmármi, obchodom, reštauráciami a spotrebiteľmi. Vytvára možnosť postupne riešiť problémy malých fariem a malých firiem na Slovensku. Čas na to dozrel už dávno. Preto je len na nás, či sa budeme len nečinne prizerať, ktorým smerom sa uberá svet alebo priložíme ruku k dielu na jeho zlepšení. 

 

Prečo to robíme

Problematike okolo slovenských farmárov sa podrobne venujeme už niekoľko rokov. Slovenskí farmári nemajú problém dopestovať kvalitné produkty na náš stôl. Sme presvedčení, že poctiví slovenskí farmári si zaslúžia rovnaký podiel na zisku z predaja ich produktov v duchu fair trade, t.j. poctivého obchodu a preto sme sa rozhodli robiť to, čo robíme.

 

Poctiví farmári

  • Ľubomír Slovák

    Dedo môjho deda kúpil túto zem potom ako sa vrátil na staré kolená z Ameriky. Zacnelo sa mu po rodnej hrude. Vždy ma učil, že jedine, keď človek stojí pevnými nohami na svojej roli, je sám sebe pánom.

  • 1
  • 2
  • 3

Kontakt

  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
  0948 952 333
  0915 952 333
  poctivifarmari.sk

Sociálne siete