Farmársky stravný lístok v médiach

Správy RTVS 25.04.2015

rtvs farmarsky stravny listok

00:14:13 min. V Banskej Bystrici podporujú tradičné domáce produkty - a to vďaka Farmárskym trhom. Poľnohospodári vytvorili stravný lístok, ktorý pomôže nielen farmárom, ale aj domácemu trhu. Projekt chcú rozšíriť po celom Slovensku.

Dni zdravia Slovenská pošta 29.04.2015

bystrica sme sk

"Podľa mňa je tento projekt úžasný a znamená, že pošta naozaj robí niečo pre svojich zamestnancov. Chceme ľudí naučiť zdravo sa stravovať. Zdravé potraviny bez chémie a éčok znamenajú zdravie," uviedla pre TASR Janka Leitnerová, organizátorka farmárov.

ČT1 05.05.2015

ceska televizia

Stravenky na podporu farmaru a lokalnich potravin

aktuality.sk 07.05.2015

aktuality sk

Na Slovensko prichádza nová stravenka. Platí len na domáce potraviny.

Web openiazoch.zoznam.sk

o peniazoch

Princíp je jednoduchý. Firmy stravné lístky svojim zamestnancom dožičia ako benefit. A tí následne vo svojom okolí môžu nakúpiť priamo u farmárov, vo vybraných obchodoch alebo reštauráciách. Dostanú sa tak k tým najlepším lokálnym potravinám a navyše podporia malých poľnohospodárov.

bystricoviny.sk 12.05.2015

bystricoviny

Gastrolístky od zamestnávateľov v súčasnosti poberá asi 750.000 zamestnancov. V Banskej Bystrici vymysleli novinku, ktorou sú farmárske stravné lístky.

Prečo to robíme

Problematike okolo slovenských farmárov sa podrobne venujeme už niekoľko rokov. Slovenskí farmári nemajú problém dopestovať kvalitné produkty na náš stôl. Sme presvedčení, že poctiví slovenskí farmári si zaslúžia rovnaký podiel na zisku z predaja ich produktov v duchu fair trade, t.j. poctivého obchodu a preto sme sa rozhodli robiť to, čo robíme.

 

Poctiví farmári

  • Ľubomír Slovák

    Dedo môjho deda kúpil túto zem potom ako sa vrátil na staré kolená z Ameriky. Zacnelo sa mu po rodnej hrude. Vždy ma učil, že jedine, keď človek stojí pevnými nohami na svojej roli, je sám sebe pánom.

  • 1
  • 2
  • 3

Kontakt

  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
  0948 952 333
  0915 952 333
  poctivifarmari.sk

Sociálne siete