Potraviny z domoviny

Ako sme hľadali cestu k potravinovej sebestačnosti

Roky, počas ktorých sme sa ako spotrebitelia a distribútori preferujúci zdravé potraviny priamo z domoviny snažili hľadať efektívny, udržateľný a spravodlivý spôsob podpory malých a rodinných farmárov nám ukázali, že sami to nedokážeme...

Roky, počas ktorých sme my, farmári, hľadali efektívne spôsoby ako plody našej práce dopraviť k ľuďom so záujmom o tradičné slovenské produkty nám ukázali, že sami to nedokážeme...

Už vieme, že uspieť môžeme jedine spolu, v prepojení spotrebiteľov, podnikateľov, živnostníkov, zamestnancov, zamestnávateľov, stravovacích zariadení, reštaurácií, obchodov s potravinami, farmárov a poľnohospodárov, v prepojení postavenom na poctivých vzťahoch, základoch fair trade, t.j. poctivom obchode a vzájomnom rešpekte a dôvere.

Prečo to robíme

Problematike okolo slovenských farmárov sa podrobne venujeme už niekoľko rokov. Slovenskí farmári nemajú problém dopestovať kvalitné produkty na náš stôl. Sme presvedčení, že poctiví slovenskí farmári si zaslúžia rovnaký podiel na zisku z predaja ich produktov v duchu fair trade, t.j. poctivého obchodu a preto sme sa rozhodli robiť to, čo robíme.

 

Poctiví farmári

  • Ľubomír Slovák

    Dedo môjho deda kúpil túto zem potom ako sa vrátil na staré kolená z Ameriky. Zacnelo sa mu po rodnej hrude. Vždy ma učil, že jedine, keď človek stojí pevnými nohami na svojej roli, je sám sebe pánom.

  • 1
  • 2
  • 3

Kontakt

  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
  0948 952 333
  0915 952 333
  poctivifarmari.sk

Sociálne siete